NASHI! Forum

Forum darmowego magazynu mangowego NASHI! Magazine


#1 2014-01-20 21:50:23

 Motaka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-20
Posty: 6
Punktów :   

Od czego zaczynacie tworzenie mangi?

Hai ludzie ;D Tak się zastanawiam, od czego zwykle zaczyna się rysowanie mangi itp. Właściwie to sama nie rysuje (brak talentu T_T) ale to nieco ciekawy temat więc?


"Chcę zobaczyć i zrozumieć świat zewnętrzny. Nie chcę umrzeć za tymi murami, nie wiedząc co jest za nimi!"

Offline

 

#2 2014-01-22 14:20:36

Megium

Administrator

Zarejestrowany: 2013-12-15
Posty: 5
Punktów :   

Re: Od czego zaczynacie tworzenie mangi?

Zazwyczaj rysowanie mangi rozpoczyna się od planu fabuły Rysowanie postaci i wymyślanie na bieżąco co się stanie, nie jest poprawnym sposobem tworzenia własnej mangi. Fabuła jest wtedy niedopracowana, nie wciąga czytelnika... Zresztą to już zależy od twórcy.

Najpierw skupiamy się na pytaniu o czym ma być nasza manga, do czego dążyć będzie akcja w niej zawarta.

Poniżej przykładowy szablon planowania:

1. Manga o świecie Azteków
2.Czas akcji: Starożytność - około 50 rok p.n.e
3.zaczyna się od: okradnięcia Azteków z kryształowego pióra, otrzymanego przez Dobrego Demona (pieczętował Złe Demony)
4.Akcja dąży do: śmierci głównego przywódcy Azteków i przejęciu władzy przez jego syna, który wyruszył w poszukiwanie reliktu.
5.Akcja kończy się na: opanowaniu Złych Demonów i powstaniu legendy o nowym niesamowitym władcy

Proste prawda?

Rozwińmy teraz nasz plan o dodatkowe wydarzenia i postacie.

1.Do ogólnikowego planu wydarzeń dodajemy rozwinięcia oraz dodatkowe wydarzenia prowadzące do takiej a nie innej kolei rzeczy.

Ukradziono kryształowe pióro -> kto to ukradł, kiedy, czym to skutkowało
Zginął przywódca Azteków -> czym to poskutkowało, jak odbiło się to na mieszkańcach, co postanowili zrobić
Syn przejmuje władze -> reakcja innych i jego, przykładowo: opór najwyższego kapłana, niepewność syna czy aby na pewno sobie poradzi

I tak dalej i tak dalej... Kiedy już to opracujemy skupiamy się dokładniej na bohaterach. Tworzymy ich planowe szkice, wypisujemy cechy charakterystyczne...

Imię: Ihaul
Zadanie: Nowy przywódca Azteków
Wygląd -> podajemy opis i jego przykładowy szkic
Charakter: wybuchowy, niecierpliwy, silny, inteligentny

Teraz możemy zająć się już rysowaniem naszej mangi Rozplanowujemy jaki zakres wydarzeń znajdzie się w danym rozdziale, ilość rozdziałów i gotowe!

Poniżej postanowiłam przedstawić plan rysowania na bazie podpunktów:

1.Zaczynamy od rozmieszczenia paneli i prostych szkiców tego co ma w nich być
2.Poprawiamy kontury, gumujemy niepotrzebne linie
3.Dokładnie obrysowujemy kontury piórkiem dostosowując grubość linii do przedstawianych obiektów (tło cienkimi liniami, czasem rozmazane, pierwszy plan grubą i wyrazistą linią)
4*jeśli korzystamy z rastów dodajemy je do obrazka i gotowe.

Jeśli takową mangę zamierzamy wydawać wysyłamy kilka gotowych stron (jeśli już wcześniej to robiliśmy, a wydawnictwo nam ufa wystarczy wysłać im szkic planowy - chociaż różnie z tym bywa)

Mam nadzieje, że zaspokoiłam twoją ciekawość, a innym osobom pomogłam w tworzeniu ich unikatowych mang


Manga mą matką, anime mym ojcem. Kto inny mógłby mnie lepiej wychować?

Offline

 

#3 2014-01-22 14:43:21

 Motaka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-20
Posty: 6
Punktów :   

Re: Od czego zaczynacie tworzenie mangi?

Tak zaspokoiłaś XD W sumie planowanie fabuły wygląda podobnie jak w książkach, prawda? Trochę piszę, ale z różnym efektem. Piszesz świetne poradniki, może nawet powinnaś dać parę do magazynu, hm?


"Chcę zobaczyć i zrozumieć świat zewnętrzny. Nie chcę umrzeć za tymi murami, nie wiedząc co jest za nimi!"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mojeakwarium.pun.pl www.skplegnica.pun.pl www.hiphopfans.pun.pl www.umpoznan.pun.pl www.forumslodat.pun.pl